Vyrobte si lapače snů

Lapač snů je indiánský amulet. Je to kruh vypletený nití do tvaru sítě, na kterém visí peříčka a korálky. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem.  Ty dobré sny přinášejí ptáci, jejichž peříčka jsou na snovém kole, a sklouznou do duše spícího.

Popis lapače
Kamínek uprostřed síťky znázorňuje „vlastní já“ člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Indiáni věří tomu, že se sny (ať už dobré, špatné, nebo strašidelné) snaží najít každého člověka. A že tohle centrum (vlastní já) je třeba chránit, především před negativní energií. Proto šamani vymysleli Indiánům lapač snů.

Kruh lapače snů má dva významy: představuje svět a vesmír a chrání kamínek (tedy vlastní já člověka).

Peříčka jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energii a sny a filtrují je. Noční můry jsou odraženy pryč a sladké sny jsou přeneseny do síťky. Ta také zachytí všechnu negativní energii, která by přece jen prošla.

Síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější. Chytá děsivé sny a negativní síly. Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidíNejprodávanější produkty

109,00 Kč 90,08 Kč bez DPH
Dřevěné korálky průměr 40 mm (6 ks)

Dřevěné korálky průměr 40 mm (6 ks)

Průměr otvoru v korálku 8 mm.

89,00 Kč 73,55 Kč bez DPH
Dřevěné korálky, mix - bílá, černá, hnědá (20 ks)

Dřevěné korálky, mix - bílá, černá, hnědá (20 ks)

Průměr otvoru v korálku 2,4 - 4 mm.

179,00 Kč 147,93 Kč bez DPH
Upřesnit výběr
Skrýt filtr

Celkem 87 položek